دکتر حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بهمراه دکتر شهریاری استاندار آذربایجان غربی بمنظور کلنگ زنی طرح توسعه بیمارستان امان خمینی(ره) با استقبال فرماندار، ائمه جمعه، نماینده مجلس، اعضای شورای تأمین و شورای اداری شهرستان، صبح امروز(17 شهریور) در شهرستان نقده حضور یافتند.
دکتر قاضی زاده در نشستی با مسئولین شهرستان نقده حضور یافتند. در این دیدار مسئولین شهرستان در خواست هایی از وزیر محترم بهداشت داشتند.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیمی امام جمعه نقده در این دیدار خواستار ایجاد انگیزه برای پزشکان متخصص برای خدمت در شهرستان شد. امام جمعه نقده در این نشست پرداخت بموقع کارانه پزشکان، تقویت دانشکده پرستاری نقده، جذب نیروی متخصص، رفع کمبودهای بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س)، تامین نیروی متخصص سونوگرافی و رادیولوژی برای زنان را خواستار شد.
ایشان وزیر بهداشت را "وزیر همیشه پای کار" نامید و از تلاشهای ایشان برای محرومیت زدایی در زمینه های سلامت تقدیر و تشکر کرد.
فرامرزی فرماندار شهرستان نقده در این دیدار ضمن اشاره به کارهای زیربنایی خوبی که در شهرستان انجام شده است خواستار ارتقاء افزایش سقف خدمات بیمه سلامت شد.
حسین زاده نماینده مردم نقده، اشنویه و محمدیار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلاش دارد نقده را قطب درمانی جنوب استان نماید خواستار تامین میلگردهای مورد نیاز پروژه توسعه بیمارستان(اعتباری در حدود 6 میلیارد) شد.
دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ضمن تشکر از استقبال گرم مردم و مسئولین شهرستان و تلاش و پیگیری های مهندس حسین زاده نماینده شهرستان در حوزه سلامت، افزودند: در حوزه بهداشت و درمان در شهرستان نقده کارهای خوبی از جمله سی تی اسکن، ام آر آی، رادیولوژی و سایر تجهیزات پزشکی انجام شده است اما هنوز مشکلاتی وجود دارد و با توسعه بیمارستان امام خمینی(ره)، شهرستان نقده به متوسط ملی از نظر تخت بیمارستان خواهد رسید.
دکتر قاضی زاده هاشمی ابراز امیدواری کرد: با وجود کمبود منابع لازم در دولت و مجلس شورای اسلامی بعد از کلنگ زنی طرح توسعه بیمارستان هر چه سریعتر عملیات اجرایی آن آغاز و با همت همه مسئولین در کمترین زمان در موعد مقرر جهت رفاه حال مردم عزیز شهرستان نقده و شهرهای همجوار به بهره برداری برسد. وزیر بهداشت در پایان مجددا از مهمان نوازی مردم و مسئولین شهرستان تشکر و قدردانی کرد.