صبح امروز(چهارشنبه 14 شهریور) مراسم تکریم و معارفه امام جمعه اهل تسنن نقده در چهارمین جلسه شورای سال 97 شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور حجت الاسلام والمسلمین فعالی آذر مدیر دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، امام جمعه محترم نقده، مسئولین ادارات و جمعی از روحانیون شهرستان نقده، در محل سالن جلسات فرمانداری نقده برگزار گردید:

فرامرزی فرماندار شهرستان نقده در این مراسم ضمن خوش آمدگویی به مهمانان و حاظرین در جلسه از زحمات 20 ساله حاج ماموستا سرخابی در راستای برقراری وحدت در جامعه تشکر قدردانی کرد.

فرامرزی با اشاره به اهمیت جایگاه نماز جمعه و امام جمعه شهرستان از زحمات تمامی روحانیون در بحث ترویج معارف اسلامی و دینی و انجام امورات فرهنگی، اجتماعی و معنوی از تمامی روحانیون و مجموعه نهادهای انقلابی تشکر و قدردانی کرده و افزود: روحانیون در رأس کارهای فرهنگی قرار دارند.

وی در ادامه گفت: مدیریت شهری و خدمات رسانی به همشهریان، در بُعد فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی زمانی حاصل خواهد شد که بستر لازم برای همدلی و وفاق بین مسئولین و تمامی احاد مردم را فراهم کنیم.

فرامرزی از مسئولین ادارات خواست تا فرصت مدیریت خود را قدر بدانند و از آن برای خدمت به مردم بهره ببرند و از قانون به نفع خدمت به مردم استفاده کنند. فرماندار شهرستان ضمن تبریک انتصاب امام جمعه جدید اهل سنت نقده افزود: انتظار این است که ایشان از توانمندی علمی و عملی خود در راستای حفظ وحدت، امید و نشاط در جامعه استفاده نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه نقده نیز ضمن تشکر از زحمات چندین سال حاج ماموستا سرخابی، اعلام آمادگی کردند که در زمینه های مختلف کمال همکاری را با امام جمعه جدید اهل سنت نقده داشته باشند. امام جمعه نقده در ادامه بیان کردند همه ما روحانیون روح واحد در قالب های مختلف هستیم و وظیفه داریم انقلاب و نظام اسلامی را تقویت کنیم و در راستای ایرانی آباد و اسلامی تلاش نماییم.

حاج ماموستا سرخابی امام جمعه اسبق اهل سنت نقده نیز بیان کرد از اینکه در این مدت توانستم در خدمت مردم شریف نقده باشم خدای متعال را شاکرم. ایشان ادامه داد: در دین مقدس اسلام نماز جمعه حاشیه نیست بلکه متن اسلام است و با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) در خصوص تعریف خطبه های نماز جمعه گفت باید مردم را از دورترین نقاط از آنچه بر مردم ضرر یا منفعت است آگاه کنیم. وظیفه ما امروز این است که مردم را آگاه کنیم که از تفرقه و اختلاف که دشمن بدنبال آن است پرهیز کنند. می بایست به نماز جمعه اهمیت بیشتری قائل شویم و تلاش کنیم که اعتماد مردم را از دست ندهیم. اعتماد مردم همان تقوای ماست، وقتی حرفها و اعمالمان یکی باشد، مردم نیز به حرفهای ما توجه خواهند نمود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین فعالی آذر مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان با اشاره به نامه امام علی(ع) به مالک اشتر و تاکید بر جمله ای از این نامه( مالک قلبت را از محبت مردم پر کن) از مسئولین خواستند در تکریم ارباب رجوع بیش از پیش تلاش نمایند. ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی شجاعت حاج ماموستا سرخابی از خدمات و زحمات ایشان در شهرستان نقده تقدیر نموده و برای ایشان در مسئولیت جدیدشان آرزوی موفقیت نمود.ایشان به اهمیت نماز جمعه اشاره نموده و گفتند امامت جمعه هر شهر مدیر فرهنگی آن شهر است از مسئولین خواست در این زمینه یار و یاور ائمه جمعه باشند.

در ادامه حاج ماموستا مامند کلشی نژاد امامت جمعه جدید اهل تسنن نقده گفت حفظ وحدت در جامعه از برنامه های من است. ایشان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مد) در مورد وحدت و احترام به مقدسات مذاهب افزود باید مقدسات همدیگر را محترم شمرده و به آنها احترام بگذاریم.

در ادامه فرامرزی فرماندار شهرستان با اشاره به کارهای انجام شده در زمینه تکریم ارباب رجوع گفت در تمامی جلسات، بازدید ها و برنامه ها در این زمینه، حقوق شهروندی بخصوص بحث عفاف و حجاب در ادارات تاکید شده است. ایشان ادامه داد همیشه باید رهنمودهای مولایمان امام علی (ع) را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم و عظمت خالق هستی را همیشه در نظر داشته باشیم.
فرامرزی در پایان با اشاره به برگزاری جشن عاطفه ها از مسئولین خواستند در این زمینه اهتمام ویژه داشته باشند.