در این جلسه که به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور امام جمعه محمدیار و روسای ادارات برگزار گردید ابتدا ادارات صنعت، معدن و تجارت، تعاون روستایی و میراث فرهنگی به ارائه گزارشی از عملکرد خود در سال قبل و ایام عید نوروز پرداختند.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین منیری امام جمعه محترم محمدیار با تبریک اعیاد شعبانیه ابراز امیدواری کردند، مردم درک بهتری از این ماه و انجام اعمال این ماه با قلبی طیب و طاهر وارد ماه مبارک رمضان شویم و بتوانیم لیالی قدر را بخوبی درک کنیم.
ایشان در ادامه با اشاره به سخنرانی های مقام معظم رهبری(مد) و مخصوصا در 4 سخنرانی اخیر ایشان که به بحث اشرافی‌گری پرداختند افزودند: دولت عزم خود را برای خدمت به مردم جزم کرده است، از روسای ادارات خواست نظارت بیشتری بر کارمندان مخصوصا در بحث رضایتمندی ارباب رجوع داشته باشند تا از روحیه امیدواری و همراهی دولت کاسته نشود.
ایشان از روسای ادارات خواستند به بخش محمدیار اهتمام ویژه داشته باشند و در نماز جمعه های این شهر نیز حضور یابند.
در ادامه فرماندار شهرستان: فلسفه وجودی شورای اداری را ایجاد تعامل، هم افزایی، انسجام و هماهنگی برای استفاده بهینه از ظرفیت های شهرستان و حل مشکلات و مسائل شهرستان دانسته و از روسای ادارات خواستند با برنامه مدون در حوزه مسئولیت خود کار انجام دهند. این برنامه زمانی کاربردی خواهد بود که با شناخت کامل از سازمان مطبوع و مشکلات و توانمندی های شهرستان باشد.
ایشان مهمترین مولفه برای حل مشکلات هر سازمان را سرمایه انسانی آن دانسته و از روسای ادارات خواستند از توان کارشناسی و تجربه همکاران خود بیشتر بهره برده و در حل مشکلات شهرستان بیشتر استفاده نمایند.
ایشان با ابراز نارضایتی از آمار گردشگران شهرستان با توجه به پتانسیل های شهرستان در بخش گردشگری، تاریخی و مهمان نوازی مردم، از تمامی ادارات خواستند با برنامه های بهتر و مدون تر به این بحث وارد شده و در این زمینه تلاش های بیشتری انجام دهند.
ایشان با یادآوری فرا رسیدن ماه مبارک رمضان تاکید کردند که روسای ادارات شأن و منزلت این ماه را در ادارات مطبوع خود رعایت نمایند.
ایشان از روسای ادارت خواستند به بحث تکریم وحفظ کرامت مردم و ارباب رجوع اهتمام ویژه داشته باشند.

از جمله مواردی که در این جلسه بحث شد می توان به برنامه ادارات شهرستان در بحث گردشگری، دعوت از مدیران استانی و کشوری برای حضور در شهرستان و استفاده از فرصت حضور ایشان در پیشبرد اهداف اداره مطبوع، بررسی دارایی ها مخصوصا املاک ادارات شهرستان، استفاده حداکثری ادارات از محصولات بومی و ایرانی، بررسی مسائل و مشکلات شبکه دولت الکترونیک در شهرستان، ایجاد میز خدمت در ادارات و معرفی افراد کارآفرین واجد شرایط برای دریافت تسهیلات اشتغال زایی اشاره کرد.