سی و چهارمین یادواره نکوداشت مقام معلم و استاد شهید مطهری با حضور فرماندار، امام جمعه محمدیار، مسئولین شهرستان و معلمین و فرهنگیان شهرستان برگزار شد.
مرتضی فرامرزی فرماندار شهرستان نقده: معلمین و فرهنگیان سکاندار علم و دانش در کشور هستند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نقده مرتضی فرامرزی در سی‌و چهارمین یادواره نکوداشت مقام معلم که امروز (دوشنبه 17/2/97) در سالن اجتماعات الغدیر آموزش و پرورش برگزار شد؛ ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و هفته معلم با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مد) در خصوص مقام معلم که ((بزرگترین سرمایه هر کشور نیروی انسانی آن است و این نیروی انسانی یقیناً توسط معلمین وفرهنگیان پرورش داده می شوند)) افزودند:جایگاه و اهمیت آموزش و پرورش بر هیچکس پوشیده نیست و اگرشاخه های ما به عرش هم برسد قطعا فراموش نخواهیم کرد که ریشه ما در خاک گلدان معلمین عزیز هست و می‌بایست قدردان تلاش ها و زحمات این عزیزان باشیم.
فرامرزی گفت: معلمی شغلیست که باید به آن عشق ورزید و قطعاً با عشق و علاقه ای که معلمین و فرهنگیان در پیشبرد اهداف نظام در امر تعلیم و تربیت دارند خلاقیت و پویایی برای جامعه بدنبال خواهد داشت.
وی بیان کرد: معلمین هر روز با توشه ای از دانایی و مهر و محبت به کلاس می‌روند تا دانش آموزان را با علم و دانش روز و اخلاق آشنا کنند تا این دانش آموزان بتوانند مدیران توانمندی در آینده برای کشور باشند و در بحث تصمیم سازی و تصمیم گیری نقش تاثیر گذار داشته باشند.
در این مراسم از معلمین، فرهنگیان بازنشسته و همچنین معلمین نمونه شهرستان با اهدای لوح و هدایایی تقدیر و قدردانی شد.