آئین تکریم و معارفه امام جمعه نقده، روز پنجشنبه 24 اسفند در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید:

در ابتدای مراسم فرماندار شهرستان ضمن خیر مقدم به مهمانان، از زحمات حدود 20 سال حضرت حجت الاسلام والمسلین دکتر حیدری زاد در کسوت امامت جمعه شهرستان، تقدیر و تشکر کردند و ایشان را منشاء خیر و برکت برای شهرستان دانستند، و در ادامه افزودند: نصایح و توصیه های ایشان برای مسئولین شهر همیشه چراغ راه بود، وی ضمن تبریک به حجت الااسلام و المسلمین دکتر ابراهیمی ایشان را فردی عالم دانسته و با یادآوری تذکر ریاست محترم جمهور مبنی بر همکاری مسئولین با ائمه محترم جمعه ابراز امیدواری کردند که تمامی مسئولین شهرستان همچون گذشته توصیه های امامت محترم جمعه را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و در راستای رضایت مندی مردم و پیشرفت جامعه و افزایش بیش از پیش وحدت در جامعه گام های موثرتری برداشته شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر قریشی نماینده محترم ولی فقیه در استان: ضمن خیرمقدم گویی به مهمانان، ارزشمندترین سرمایه انسان را عمر دانستند و بیان کردند؛ انسان ها باید از این سرمایه استفاده کرده و به فکرآخرت خود باشند، ایشان با گذرا دانستن پست و مقام به مسئولین توصیه کردند که از این فرصت برای خدمت کردن به مردم استفاده نمایند. ایشان در ادامه به اهمیت نماز جمعه اشاره کرده و از مسئولین خواستند با شرکت در نماز جمعه زمینه ترغیب سایر اقشار جامعه را برای شرکت در آن تقویت نمایند. وی در ادامه از زحمات حدود 20 ساله حجت الاسلام والمسلمین دکتر حیدری زاد تقدیر و تشکر نموده و اشاره کردند انشاءالله که از وجود این استاد بزرگوار حوزه و دانشگاه، در فرصت های دیگر بهره مند خواهیم شد، ایشان حجت الاسلام ابراهیمی را فردی ‏عالم و آشنا به مسائل روز دانسته و ابراز امیدواری کردند که ایشان نیز سرمنشاء خیر و برکت باشند. دکترقریشی اختلاف در رنگ و نژاد را نشانه ای از خداوند دانسته و افزودند: معیار برتری مردم در نزد خداوند را ایمان و تقواست و اختلاف افکنی میان شیعه و سنی را کاری شیطانی دانستند.

در ادامه جلسه: حجت الاسلام والمسلمین حیدری زاد نیز ضمن خیرمقدم گویی به مهمانان از تمامی کسانی که در مدت حضور ایشان بر منصب امامت جمعه با ایشان همکاری داشته اند تقدیر و تشکر نموده و افزودند: سعی کرده اند که در این مدت با کمال احترام با مردم و مسئولین برخورد نمایند، در ادامه برای حجت الاسلام ابراهیمی آرزوی توفیق نمودند.

در ادامه جلسه: سرخابی امام جمعه اهل سنت نقده یکی از کارهای با ارزش حجت الاسلام حیدری زاد را حفظ وحدت جامعه عنوان کرده و ضمن آرزوی موفقیت ابراز امیدواری کردند حجت الاسلام ابراهیمی نیز در انجام امورات امامت جمعه شهر نقده موفق و موید باشند.

حجت الاسلام ابراهیمی نیز، نقده را سنبل وحدت دانستند و از تمامی روحانیون و مسئولین درخواست همدلی و همکاری نمودند.

در پایان مراسم ضمن قرائت حکم حجت الاسلام ابراهیمی، با اهداء هدایایی از زحمات بیست ساله دکترحیدری زاد در منصب امامت جمعه نقده تقدیر و تشکر بعمل آمد.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی بعد از حجت الاسلام رحیمی، صادقی، نعمت زاده و حیدریزاد، پنجمین امام جمعه شهرستان نقده می باشند.