به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده مراسم تجلیل از قهرمانان هاکی عضو تیم ملی در جام جهانی آلمان برگزار شد.

فرماندار شهرستان سخنان خود را با نثار درود به روح پرفتوح بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی، امام خمینی(ره) و آرزوی سلامتی و طول عمر باعزت و پربرکت برای ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله خامنه ای(مد) و آرزوی توفیق برای خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی و در رأس آن دکتر روحانی آغاز کرد. ایشان در ادامه ضمن خیر مقدم به دکتر چمن گلی مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی و هیأت همراه و همچنین ورزشکاران و قهرمانان رشته هاکی شهرستان، از تلاش های شبانه روزی و بی وقفه این ورزشکاران که باعث افتخار آفرینی برای شهرستان، استان و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گردیده اند، تشکر و قدردانی کرد.

وی افزود: ما مسئولین باید تمام تلاش خود را برای فراهم سازی بستر لازم برای موفقیت و سربلندی بیش از پیش جوانان این شهرستان، در عرصه های علمی، فرهنگی، ورزشی بکار گیریم.

در ادامه جلسه، علیمردان رئیس اداره ورزش و جوانان نقده بیان داشتند: در امر ورزش همه مردم و مسئولین در پویایی و رشد ورزش شهرستان نقش بسزایی داشته اند.  ایشان با تشکر از شهرداری و شورای اسلامی شهر نقده از واگذاری 15 امتیاز تاکسی شهری، به ورزشکاران و قهرمانان شهرستان خبرداد. در بخش دیگری از مراسم دکتر قاسمی رئیس هیأت هاکی استان، گفتند: مایه افتخار و مباهات است که حاکی شهرستان نقده، فراتر از استان و کشور، به یک برند جهانی تبدیل شده است. وی ادامه داد: انتظار ما از مسئولین امر این است که برای کسب موفقیت های بیش از پیش، از ورزشکاران و قهرمانان، همچون گذشته حمایت همه جانبه داشته باشند.

ایراندوست، معاون مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان نیز با اشاره به افتخارات ورزش استان افزودند 85 هزار ورزشکاران سازمان یافته، 25 نفر قهرمان جهان، 37 مدال بین المللی، 15 مدال آسیایی و 1164 مدال کشوری از جمله افتخارات ورزش استان است. ایشان کسب مقام اول حوزه قهرمانی و حرفه ای درکشور و کسب مقام اول حوزه ورزش همگانی در کشوررا از دیگر افتخار ورزش استان دانستند.

 ایشان تعداد باشگاه ها ی فعال استان را 596باشگاه و تیم های حاضر در لیگ های مختلف کشور را   64تیم اعلام کرد.

در ادامه این جلسه دکترچمن گلی مدیر کل ورزش وجوانان استان  بیان داشتند: شهرستان نقده فرمانداری تلاشگر و مسئولین دلسوزی دارد که پیوسته برای اعتلای ورزش شهرستان تلاش می کنند، وی با اشاره به اینکه  شهرستان نقده  قهرمانان زیادی را در سطح کشور، آسیا و جهان پرورش داده است، افزودند: پیشرفت و پیشتازی ورزش این شهرستان، نشان از فرهنگ و تمدن بالای  مردمان عزیز این شهرستان دارد، وی با بیان اینکه ورزش قهرمانی و اخلاق پهلوانی مکمل یکدیگر هستند، افزودند: باید از اخلاق ورزشکاران تقدیرکرد، چرا که خواسته یا ناخواسته الگوی اخلاق جامعه هستند. در پایان مراسم با اهداء لوح تقدیر از قهرمانان هاکی شهرستان آقایان نوروززاده، اثنی عشری و صمدی و همچنین نورانی سرمربی اسبق تیم ملی هاکی جمهوری اسلامی ایران تقدیر و قدردانی بعمل آمد.

در این مراسم فرامرزی فرماندار شهرستان، چمن گلی مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان، خانم مهدیزاده رییس هیات ورزش همگانی استان، ایراندوست امور ورزش تربیت بدنی استان، دکتر قاسمی رییس هیات هاکی استان و مسئولین شهرستان حضور داشتند.