به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور اعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان با تقدیر و تشکر از حاضرین در خصوص برنامه ریزی مسئولان شهرستان برای توسعه همه جانبه مطالبی را بیان داشتند . فرماندار گفت: زمانی شهرستان به توسعه همه جانبه خواهد رسید که مسئولین با وحدت و همدلی و برنامه ریزی کارشناسی زمینه مناسب برای این امر را فراهم آورند .

وی افزود: مسئولین و کارکنان ادارات باید با اخلاق اسلامی و با رعایت حقوق شهروندی و با سعه صدر به مردم شریف شهرستان خدمت رسانی کنند .

فرماندار خاطرنشان کرد: مسئولین ادارات باید جهت رعایت شئونات اسلامی و فضا سازی ارزشی در مراسمات ملی و مذهبی توجه ویژه داشته باشند .

وی افزود: روسای محترم ادارات در خصوص اقدامات انجام گرفته به شهروندان اطلاع رسانی کنند .

وی با تاکید بر خدمت رسانی به تمامی مردم شهرستان گفت: مسئولین محترم شهرستان باید جهت خدمت رسانی به بخش محمدیار توجه ویژه ای داشته و تلاش کنند .

در ادامه خلیفانی به عنوان رئیس جدید اداره تامین اجتماعی ، عقیلی وایقان به عنوان رئیس جدید اداره پست و محمدیان به عنوان رئیس جدید اداره محیط زیست معرفی و از خدمات روسای قبلی تجلیل شد .

در ادامه جلسه شهردار نقده در خصوص گزارش عملکرد سه ماهه سال جدید مطالبی را بیان داشتند.

اجرای پلاک بتنی و جدول در مناطق مختلف شهر بیش از 35000

متر مربع ، آسفالت معابر شهری 20000متر مربع ، لکه گیری معابر آسفالت شهری ، پی گیری و احداث دیوار ساحلی از دو طرف گادار چایی با طول 250 متر تا پل ولایت به ارتفاع 3 متر ، پی گیری و ادامه احداث پل ولایت ،آغاز پروژه فضای سبز بلوار ستارخان به متراژ 12000 متر مربع که با اتمام پروژه های فضای سبز ، سرانه فضای سبز که هم اکنون 8/3 متر مربع می باشد به 6/5 متر مربع افزایش خواهد یافت .

صدور 70 پروانه ساخت در سه ماهه اول سال ، نصب چراغ در 10 پارک و بوستان ، رنگ آمیزی بیش از 98 درصد جداول معابر و پارک ها ، سال 95 23 میلیارد تومان بدهی داشتیم و امروز 10 میلیارد تومان بدهی داریم ، درآمد شهرداری در سه ماهه اول سال 95 یک میلیاردو نهصد و پنجاه میلیون تومان بوده و در سه ماهه سال 96 بیش از 4 میلیارد تومان است .

در سطح استان تنها شهرستانی که در پرداخت حقوق به روز می باشد شهرداری نقده است .

در ادامه رئیس اداره بهزیستی در خصوص عملکرد اداره در سال گذشته گزارشی را ارائه دادند .

شکارچی گفت: بهزیستی شهرستان نقده به 400 خانواده خدمات ارائه می کند .

350 میلیون تومان هر ماه در شهرستان به نیازمندان تحت پوشش مستمری پرداخت می شود.

270 میلیون تومان هم بلاعوض در سال 95 پرداخت شده است .

برای 505 خانواده معلولین کمک هزینه نگهداری معلول پرداخت می شود و 251 میلیون تومان در طی سال 95  کمک بلاعوض شده است به خانواده هایی که معلول دارند .

225 میلیون تومان کمک دولت جهت نگهداری از سالمندان شده است و خوشبختانه با فرهنگ سازی انجام گرفته و با توجه به کاهش تقاضا ظرفیت سالمندان از 40 نفر به 29 نفر کاهش پیدا کرده است و تقاضا در این خصوص کاهش داشته است .

170 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است . در سال 95 یک میلیاردو سی صد میلیون تومان کمک بلاعوض به مدد جویان به غیر از مستمری و کمک هزینه نگهداری پرداخت شده است .

در ادامه رئیس اداره راه و شهرسازی گفت: روند احداث مساکن مهر شهرستان نقده بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با ادامه روند کنونی به زودی تمامی مساکن مهر شهرستان تکمیل خواهد شد.

در ادامه رئیس نظام مهندسی کشاورزی گفت : از اقدامات مهم نظام مهندسی کشاورزی شهرستان پروژه آگاه سازی مردم در جهت استفاده بهینه از آب به منظور احیای دریاچه ارومیه است .